b SPORT SPOR OKULLARI...

Aydın'ın En Büyük Spor Okulları b Sport Basketbol, Voleybol, Yüzme, Kort Tenisi ve Masa Tenisi branşlarında başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor...

b SPORT SPOR OKULLARI HAKKINDA

b-Sport Spor Okulları 2008-2009 eğitim öğretim yılında gençlere spor ruhunu ve spor ahlakını öğretebilmek, Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmak ve gençlerimizi hayata güçlü, sağlıklı, isabetli kararlar verebilen bireyler olarak hazırlamak amacıyla Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda da ahlaklısını severim” veciz sözünden ilke edinerek benimseyip kurmuştur.


İlk kurulduğu yıl basketbol, voleybol branşlarına yoğunlaşan spor okulumuz daha sonra kort tenisimizin ve havuzumuzun yapılmasıyla bu branşlarda spor okulumuza dahil edildi. 2014-2015 yılı itibariyle masa tenisi sahamızı hazırlayarak 5 branşta faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz.

Sezonda yaklaşık 350-400 öğrencimiz bu branşlarda temel eğitimlerini alarak 3. Sınıftan itibaren okul ve kulüp takımlarımıza dahil edilip kurumumuzu temsil etmektedirler.


GELENEKSEL YARIYIL ÇALIŞMA KAMPI

bSport Spor Okulları sömestr tatilinde geleneksel hale gelen Antalya Yarıyıl Çalışma Kampımızda öğrencilerimize gün içerisinde Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinde etüt, sportif aktiviteler (basketbol, voleybol, futbol, yüzme, kort ve masa tenisi), bunun yanında otelin çeşitli aktivitelerinden yararlanarak eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmaktadır. Velilerimiz ise gün boyu otel aktivitelerinden yararlanıp dinlenmenin tadını çıkarmaktadırlar.

B SPORT YAZ SPOR OKULLARI

bSport Spor Okulları yaz okulları programında tatilini ilimizde geçiren öğrencilerimiz için okul kampüsümüzde tam gün ve yüzme faaliyetleri, Kuşadası’nda bulunan öğrencilerimiz için bu ilçede tam gün ve yüzme faaliyetlerimizi devam ettirerek aktif bir yaz geçirmeleri sağlanmaktadır.